Регистриране
Медицински университет - Варна
Проф. д-р Параскев Стоянов

Новини и Събития

Медицински университет – Варна с отлично представяне и почетна купа на IV – тите Летни университетски игри

Около 400 студенти, представители на 12 висши учебни заведения, мериха сили от 25 до 29 август 2015г. на IV – тите Летни университетски игри. Медицински университет – Варна се представи с делегация от 33 човека, които взеха участие в надпреварите по: плажен волейбол, плажен тенис, плажна щафета, баскетбол, тенис на маса и плуване и заеха 3 - тото място в крайното отборно класиране.

Ректорът на МУ – Варна проф. д-р Красимир Иванов поздрави организаторите и участниците в IV – тите Летни университетски игри, като им пожела да побеждават и да бъдат в челните редици както на спортните терени, така и в науката и в живота.

По време на грандиозния спектакъл по закриването на игрите, организиран с активното участие на Ансамбъла за народни танци към МУ – Варна с художествен ръководител Диана Димитрова,  президентът на АУС "Академик" доц. Златко Джуров изказа безкрайната си благодарност към ръководството и цялата делегация на варненския медицински университет.  Тази година доц. Джуров връчи почетната купа "Проф. Никола Хаджиев" на  Медицински университет - Варна за феърплей, отлично класиране и помощ в организацията при официалните церемонии. Наградата бе приета от помощник–ректора, инж. Деян Грънчаров.

Ето и резултатите на участниците от Медицински университет – Варна:

Плажен волейбол

Първо място и шампионска титла извоюва отборът на МУ – Варна, като в надпреварата взеха участие 28 отбора.

Първо място - Ивелин Илиев и Александър Джабаров

Тенис на маса

В тази дисциплина представителите на МУ-Варна заеха отборното и индивидуално първо място и златни медали при мъжете.

Първо място - Цветомир Янков – индивидуално

Първо място - Цветомир Янков и Хрисимир Тодоров – отборно

Плажен тенис

В тази дисциплина студентите на МУ – Варна завоюваха 3 сребърни и 1 бронзов медал.

2 – ро място двойки жени - Виктория Табакова и Елица Моллова

2 – ро място двойки мъже - Юмер Юмеров и Георги Табаков

2 -ро място смесени двойки - Виктория Табакова и Габриел Мистилян

3 – то място смесени двойки - Юмер Юмеров и Елица Моллова

Плуване

Силно представяне и на плувците на МУ – Варна – злато, два сребърни и два бронзови медала.

1 - во място 50м бътерфлай  - Симона Борисова

2 - ро място 50м свободен стил - Симона Борисова

2 - ро място 50м гръбен кроул - Симона Борисова

3 – то място 50 метра бътерфлай - Кристиян Кръстев

3 – то място 50 м. бруст - Велина Богданова

Почетно четвърто място извоюваха и щафетите на МУ – Варна:

Щафети 4х50 м. смесена свободна щафета – 4 – то място (в състав: Кръстев, Борисова, Мицова, Миленков)

Щафета 4х50 м. Смесена съчетана – 4- то място (в състав: Кръстев, Борисова, Богданова, Миленков)

Организаторът на едно от най-мащабните спортни мероприятия за студенти в България е Асоциация за университетски спорт "Академик", а за трето поредно лято домакин на Игрите е СОК "Камчия".

В артистично – музикалната програма по официалното закриване на IV – тите Летни университетски игри участие взеха студентите на МУ - Варна Ивелин Илиев, Александър Джабаров, Димитър Гунев, Димана Мицова, Надежда Славчева, Симона Андреева и Радина Георгиева, които спечелиха бурните аплодисменти и възхищението на всички състезатели, треньори и гости на спортната надпревара.