Медицински университет - Варна
Проф. д-р Параскев Стоянов

Новини и Събития

МУ-Варна с рекорден брой златни медали на 18-та варненска Универсиада

На 22. 04. 2017 г. (събота) в плувен комплекс „Приморски" се проведе турнирът по плуване от 18-та варненска Универсиада. Отборът на МУ-Варна в състав Боцарис, Райхелт, Димитров, Стоянова и Богунов с треньор Петьо Христов се класира на 1-во място на щафета в 5х50 метра свободен стил.

Второкурсничката от специалност „Медицина" Антония Стоянова спечели 1-во място на 50 м бътерфлай жени с рекордното време от 33.10 сек., както и 1-во място на 50 м свободен стил жени.

Първа стана и Анне Райхелт - студентка във 2-ри курс, медицина - англоезично обучение, която спечели златен медал на 50 м гръб жени и сребърен на 50 м свободен стил жени. Неле Рудолф - студентка във 2-ри курс, дентална медицина - англоезично обучение се класира първа в категория 50 м бруст жени.

Христофорос Боцарис от 2-ри курс на специалност „Рентгенов лаборант" стана трети на 50 м бътерфлай мъже, Нора Пендо от 3-ти курс, медицина - англоезично обучение, взе два сребърни медала в категории 50 м гръб жени и 50 м бруст жени.

Първокурсникът Димитър Димитров от специалност „Дентална медицина" и второкурсникът от специалност „Медицина" станаха втори, съответно на 50 м гръб мъже и 50 м свободен стил мъже.

В крайното комплексно класиране МУ-Варна зае 1-во място с рекордните 565 точки, следван от отбора на ВВМУ с 371 точки и ИУ с 270 точки.

Отборът на МУ-Варна спечели първи места и в турнирите по боулинг и шахмат. В съзтезанието по тенис на маса мъжете се класираха 2-ри, а жените – 4-ти. По същия начин изглежда и волейболното класиране.

Награждаването на отличилите се във всички спортове ще се състои на 29.04.2017 г. от 18:00 ч. в Юнашки салон - Варна.

В рамките на тази седмица предстоят турнирите по баскетбол, футбол, тенис и лекоатлетически крос.

През изминала седмица се проведе и аматьорската лига по волейбол във Варна, на която отборът по волейбол на МУ-Варна с треньор Борис Янков се класира на 1-во място сред 15-те участващи отбора, като се наложи на плейофите над отбора на Белослав.

МУ-Варна поздравява студентите за блестящото представяне и им пожелава нови успехи!