Медицински университет - Варна
Проф. д-р Параскев Стоянов

Новини и Събития

МУ-Варна стана вицешампион в университетския турнир „Купа 8 декември“

На 18 ноември в Юнашкия салон във Варна се проведе официалната церемония по награждаване на студентския турнир „Купа 8 декември", в която тази година взеха участие повече от 450 студенти. Организатори на събитието бяха Община Варна, Студентските съвети на университетите, както и академичните звена, отговарящи за спорта.

В програмата бяха включени 7 спорта: тенис на маса, волейбол, плуване, мини, боулинг, стрийтбол 3х3 и лекоатлетически крос.

В индивидуалното състезание по тенис на маса МУ-Варна спечели безпрецедентно двете първи места при мъжете и жените с брилянтното представяне на Цветомир Янков и Елизавета Пугачова. На второ място при мъжете отново се класира възпитаник на МУ-Варна, Хрисимир Тодоров, а трета при жените се класира Лили Меарпоор. В отборното класиране при жените тимът на МУ-Варна грабна златото, а мъжете спечелиха сребърен медал.

В проведения в петък в залата на МУ-Варна турнир по стрийтбол 3x3 мъжкият ни отбор се класира трети сред общо 7 участващи, а в турнира по волейбол момчетата се класираха втори.

В състезанието по плуване взеха участие близо 100 студенти, а основната надпревара бе между МУ-Варна и ВВМУ „Н. Й. Вапцаров". В крайното класиране в дисциплина бътерфлай на 2-ро и 3-то място при жените се класираха възпитаничките на МУ-Варна Антония Стоянова и Ана Горбачо, а при мъжете трети стана Арсений Бекетов. В дисциплината „50 м гръб" жени и трите призови места бяха спечелени от наши студенти. Първа е Нора Пендов, следвана от Мари Ветер и Неле Рудолф. При 50 м бруст жени на второ и трето място се класираха Ана Горбачо и Нели Рудолф. При свободния стил на 50 м Кандела Домингез от МУ-Варна грабна среброто.

В щафетата 5 х 50 м свободен стил 3 мъже/2 жени отборът на МУ-Варна в състав Димитров, Стоянова, Боцарис, Кирязова, Бекетов отбеляза общо време  2:25,26 мин. В крайното комплексно класиране в спорта плуване на „Купа 8 декември" МУ-Варна получи сребърен медал с 470,5 точки.

В боулинг турнира тотална доминация имаха студентите на Медицински университет – Варна, които спечелиха убедително с резултат от 946 точки за две игри. Съставът на шампионския отбор бе от Велизар Гайдарджиев, Емануел Тенчев, Георги Цонев, Александър Андреев, Никола Бъговски.

Почетното трето място на лекоатлетическия крос при мъжете зае състезателят на МУ-Варна Стефан Михайлов, който избяга 2000 метра за 6:34 мин.

Както всяка година и тази на база индивидуалните резултати се формира и отборно класиране за мъже и жени, също така и комплексно класиране между университетите, в което мъжете и жените от МУ-Варна станаха трети.

След едноседмична оспорвана битка в петък  (17.11.2017) бяха излъчени победителите по минифутбол към „Купа 8 декември", сред които нашите състезатели заеха достойното второ място.

За доброто настроение на студентите и гостите се погрижи фолклорно-танцовият ансамбъл на МУ-Варна с художествен ръководител Диана Димитрова, които изпълниха „Северняшко хоро", а балет „Елемент" зарадва публиката с няколко различни модерни танца.

Медицински университет - Варна поздравява студентите за блестящото представяне и им пожелава нови успехи!