В катедра „Нуклеарна медицина, метаболитна терапия и лъчелечение“ работят шест лекари асистенти (4 в УС Нуклеарна медицина и 2 в УС Лъчелечение), както и три хабилитирани лица. Учебните програми са съобразени с актуалните международни стандарти и включват теоретична подготовка, практически упражнения и клинични стажове. Акцент се поставя върху мултидисциплинарния подход, съвременните технологии и етичните аспекти при диагностиката и лечението на онкологичните заболявания. Двата УС провеждат пълни основни курсове за СДО по специалностите Нуклеарна медицина и Лъчелечение.
В катедрата се провежда обучение и на студентите от медицинския университет, Варна, медицинския колеж и факултета по обществено здраве: „Образна диагностика“ за специалностите: медицина БЕО, медицина АЕО и дентална медицина; „Нуклеарна медицина“ и „Лъчелечение“ за специалността Рентгенов лаборант, „Образна диагностика в сестринската практика“ за специалност медицинска сестра, „Образна диагностика“ за специалностите акушерка и кинезитерапевт. Специално място заема обучението на специалност „Рентгенов лаборант“, разкрита по швейцарска програма. Проф. Клисарова е координатор по проекта за създаване на Българо-Швейцарско училище за рентгенови лаборанти към Медицинския колеж Варна.
В катедрата, през последните години се провеждат пълни основни курсове за СДО по специалностите нуклеарна медицина и лъчелечение. Почти всички хабилитирани лица са членове на държавни комисии за придобиване на специалност. Обучават се, както български, така и чуждестранни специализанти по лъчелечение и нуклеарна медицина.
Диагностичната и лечебната дейност се реализират в мултидисциплинарен екип, в тясно сътрудничество с други катедри и клинични звена. Катедрата по Нуклеарна медицина, метаболитна терапия и лъчелечение има за цел да поддържа високо ниво на академична и клинична експертиза чрез: осигуряване на качествено и съвременно обучение, развитие на иновативни научни изследвания, създаване на подготвени специалисти с висока етична, научна и професионална компетентност. Преподавателите имат висока публицистична активност, участват активно в национални и международни конгреси. Двете катедри са утвърдени центрове за подготовка на докторанти, които разработват актуални теми със значителна приложна стойност. Чрез съвременна научна инфраструктура и възможности за участие в клинични и експериментални проекти, катедрата създава благоприятна среда за развитие на млади учени и формиране на висококвалифицирани изследователи.