Завършва Полувисш медицински институт Варна през 1996 г.- специалност „Медицинска сестра“. Придобива ОКС „бакалавър“ по здравни грижи в Медицински университет–Пловдив (2003 г.) и ОКС „магистър“ по Управление на здравните грижи в Медицински университет–София (2006г.). След специализация през 2011-2014 в ТрУ - Ст. Загора, придобива специалност „Медицинска педагогика". След успешна защита на дисертационен труд на тема „Профилактични грижи за деца - ролята на медицинската сестра" придобива ОНС „доктор" на 05. 02. 2016 г. към катедра Социална медицина и здравен мениджмънт на Тракийски Университет - Ст. Загора.
Професионално-трудовия си път започва през 1996 г, като медицинска сестра в Дом „Майка и Дете" – Варна и продължава в Детско поликлинично отделение на ПОКБ - Варна. По семейни причини се премества в град Ст. Загора, където работи в УМБАЛ “Проф. д-р Ив. Киркович" от 1998 до 2001 г., в индивидуална практика за първична медицинска помощ и от 2003 до 2005 г;. старша медицинска сестра е в Дом за медико-социални грижи “Д-р Ан. Головина"от 2005 до 2007 г.
Академичното ѝ развитие започва през 2007 г., като асистент в Катедра „Социална медицина и здравен мениджмънт“, Медицински факултет, Тракийски университет - Стара Загора. След успешен конкурс през декември 2019 г. е назначена на АД главен асистент в катедра „Здравни грижи" на ФОЗ, МУ-Варна. Хабилитирана е като доцент в същата катедра през 2023г.
Научно-изследователските ѝ интереси са в областта на детското здраве с акцент на профилактичните здравни грижи за деца в ранна възраст и мястото на медицинската сестра в тях. Между основните разработвани теми са още: история на сестринството в детското здравеопазване в европейски и български измерения; здравно - социални неравенства в ранна детска възраст, съвременни проблеми на детските медицински сестри, управление на здравните грижи; етични и организационни проблеми на продължителната грижа в общата медицинска практика. Реализирала е над 50 публикации в периодични научни специализирани издания – списания и сборници в страната и чужбина. Научният ѝ актив се допълва от 45 участия в научни форуми в страната и чужбина.
Участие в проекти и курсове за повишаване на квалификацията. Има участие в седем университетски и един международен проекта (шест в ТрУ Ст. Загора и към момента два в МУ- Варна). Пет от проектите са тясно свързани с профилактика в детското здравеопазване. Ръководител е на един докторант в процес на работа, зачислен в научно направление „Управление на общественото здраве".
От 2016 г. е редовен участник, а от 2022 г. и лектор в курсовете по История на медицината по линия на СДО, организирани от Българско дружество по история на медицината (БДИМ ) и Катедра „Социална медицина и организация на здравеопазването на МУ-Варна Притежава значителен брой сертификати от курсове за повишаване на професионалната си квалификацията. Завършва курс по медицинска статистика с приложение на SPSS, по линия на програма Еразъм + между Медицински факултет, Тракийски университет и Факултет по медицина , Университет на Саутхемптън, Обединеното кралство. В рамките на обмен по програмата Еразъм + в Колеж по здравни науки – Прага, провежда обучение по училищната здравна система на Чешката Република.
Членува в научните организации: Българска асоциация по обществено здраве (БАОЗ) и Европейска асоциация по обществено здраве (EUPHA), Българско научно дружество по обществено здраве (БНДОЗ), Българско дружество по история на медицината, член на ръководството му. Членство в професионални организации: Българска асоциация на професионалистите по здравни грижи (БАПЗГ)
Награди: Специална номинация „Принос към образованието на професионалистите и ръководителите по здравни грижи-2012" от БАПЗГ.
Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи
Българската асоциация по обществено здраве
Българска асоциация по семейно планиране и сексуално здраве
Българското научно дружество по обществено здраве
Европейска асоциация по обществено здраве