Регистриране
Медицински университет - Варна
Проф. д-р Параскев Стоянов

Alumni Club

Приятели

Членовете и приятелите на “Алумни клуб и приятели “ Медицински Университет "Проф. Д-р Параскев Стоянов" Варнаимат възможност да:

  • Участват в местния филиал  на Алумни клуб и приятели към МУ-Варна: Посетете мероприятия и други специални събития с възпитаници в района на град Варна
  • Осъществяват връзки с настоящия или предишния си клас: Поддържайте връзките си чрез специални, определени за класа, събития и програми.
  • Възползват се от възможностите за духовно развитие: Разгледайте  многобройните разнообразни възможности за развитие на  духовността, предлагани в различни програми през цялата година
  • Включват се  Online в Общността на възпитаниците: Обменете новини, споделете истории и спомени, открийте свой бивш съквартирант или намерете бизнес, свързан с  Алумни клуб, който да отговаря на Вашите нужди
  • Присъединяват се към Кариерната Мрежа на Алумни клуб и приятели към МУ-Варна: Възползвайте се от достъпа до повече от хиляда съветници по професионално ориентиране на дипломирани възпитаници, или Вие самите станете един от тях.
  • Актуализират информация си за контакти:Това е най-добрият начин да бъдете в течение за предстоящи събития и новини от Алумни клуб и приятели към МУ-Варна
  • Планират Среща на Випуска си: Помогнете Вашето завръщане в кампуса да се превърне в нещо специално и незабравимо, освежете Вашите Алма Матер спомени, подновете старите приятелства, създайте нови контакти, планирайте нови инициативи и проекти
  • Проучват програмите на Алумни клуб и приятели към МУ-Варна за обучение в чужбина: Вижте света със съвипускници и приятели, създайте си имейл и Linkedin връзки, разширявайте своя кръг от приятели и контакти с университети и институции със същия или подобен вид дейност,  по целия свят, в полза на Медицински университет - Варна
  • Изпращат съобщение до класа/групата/курса/випуска: Нека състудентите и приятелите Ви узнаят за Вашите най-нови и най-значими лични  постижения и стъпки в кариерата, като предоставите всички връзки за координация – Ваш адрес, телефон, е-мейл, или лице за контакт от Ваше име
  • Структурата на Алумни клуб и приятели на МУ-Варна включва Централен орган, с Председател, Настоятелство и национални и международни регионални координатори.
  • Няма никакви ограничения за членовете или приятелите на  Алумни клуб и приятели на МУ-Варна да служат на Клуба с тяхното ноу-хау, способности, умения и мотивация за благото и успеха на Алумни клуб.


Алумни клуб и приятели към МУ-Варна - дейности и активности:

д-р Юджел Баки 

1. Моля, представете се: д-р Юджел Баки, ВМИ Варна, випуск 1988-1994, започнах лекарската си кариера в ДПБ с. Царев брод, специалност Психиатрия МУ София от 2000 г, Работя съдебна психиатрия – регион Зеландия, Дания от 2013 г. досега.

2. Каква е най-приятната емоция, която сте имали във Вашия студентски живот? Разбира се съм имал много и различни приятни моменти през целия си студентски живот, но кулминацията беше дипломирането.

3. Имахте ли любим преподавател и предмет? доцент Георги Попов – психиатрия, доцент Иван Козовски – акушерство и гинекология, гл. aсистент Антоний Цонев – кардиология и пулмология, доц. Иван Гълъбов педиатрия, доц. Дарий Митев – физика, проф. Лесичков – химия, и много, много други…

4. Бихте ли избрали отново трудния път да следвате медицинска специалност? Да, pазбира се! Винаги!

5. Кой Ви насочи към тази професия? Родителите ми. Майка ми е педиатър, а баща ми стоматолог.

6. Вашият най-трудният Ви клиничен случай в практиката? Не си спомням да съм имал такъв...

7. Какво е Вашето послание за следващите 60 години към Медицински университет – Варна? Да продължава все така да изгражда нови, млади и отговорни хора, лекари и личности, с много добра професионална подготовка, амбиции за усъвършенстване и просперитет в професията, с чувство за дълг и отговорност към обществото! 

С Благодарност за Вашето участие!


Д-р Фарес АлЗахер 

1. Моля, представете се.

Д-р Фарес АлЗахер специалност вътрешни болести и гастроентерология

2. Каква е най-приятната емоция, която сте имали във Вашия студентски живот? -  В началото беше много трудно да научаваме предметите на  бьлгарски език

3. Имахте ли любим преподавател и предмет? -  Да имах,те са много, всички предмети бяха интересни



4. Бихте ли избрали отново трудния път да следвате медицинска специалност?-  Да с удоволствие

5. Кой Ви насочи към тази професия? -  Сам се носочих

6. Вашият най-трудният Ви клиничен случай в практиката?-  Имах доста трудни случай

7. Какво е Вашето послание за следващите 60 години към Медицински университет – Варна? - Пожелавам университет да продължи в същия дух.

 

С Благодарност за Вашето участие!


д-р Бранимир Драганов

1. Моля, представете се.

Казвам се Бранимир Драганов. Роден съм през 1953г. в гр. Варна. Завършил съм Медицина в Медицински университет – Варна (тогава институт) през 1979г. Живея в гр. Осло, Норвегия от 1986г. Работя към лекар-нефролог в Университетската болница в Осло. Имам специален, тесен интерес към трансплантационната нефрология, както и към бъбречните автоимунни заболявания. Имам син, който също е колега – работи като психиатър в гр. Осло.

2. Каква е най-приятната емоция, която сте имали във Вашия студентски живот?

Бяхме много сплотена студентска група. Деляхме трудностите в студентското обучение и радостите на свободното ни време.

3. Имахте ли любим преподавател и предмет?

Проф. Димитър Ненов, завеждащ Катедрата по нефрология. Започнах да се интересувам от нефрология още от студентските години, с навлизане в клиничната медицина. Бях член на студентска група по нефрология.

4. Бихте ли избрали отново трудния път да следвате медицинска специалност?

С удоволствие бих избрал отново пътя на медицината. Моята клинична професия винаги ми е носела вътрешна удовлетвореност и лична радост.

5. Вашият най-трудният Ви клиничен случай в практиката?

Много са трудните случаи в моята 41-годишна лекарска практика. Удоволствието е голямо, когато посрещаш с увереност и знания предизвикателствата на деня.

6. Норвегия е високотехнологична  и социална държава. Постигнато ли е всичко в организацията на доболничното и болничното здравеопазване?

Електронното здравеопазване е влязло в сила преди много години в Норвегия. Това улеснява изключително много връзката между пациент и лекуващ лекар, било той личен лекар или болничен специалист. Контактът между личните лекари и специалистите в болниците е много улеснен, с пряка кореспонденция в личния електронен журнал на всеки пациент. Епикризи, рецепти и прочие са налице в този така важен документ, до който и самият пациент има достъп.

7. Какво е Вашето послание за следващите 60 години към Медицински университет – Варна?

Желая от сърце само положителни неща и добро бъдеще, с поддържане на известното международно реноме на Медицинския университет в родна Варна! Искам да пожелая на всички членове на Алумни клуб и приятели, много здраве, щастие и успехи през новата 2022 г.

С Благодарност за Вашето участие!


д-р Саид Шанди

1. Моля, представете се.

Здравейте,казвам се Саид Шанди лекар по дентална медицина.Роден съм в Иран .Завършил съм средното си образование в град Техеран .

Пристигнах  в България с желание да продължа образованието си.

През 2006 кандидатствах в МУ Варна  да уча дентална медицина и бях приет във ФДМ Варна.Завърших вторият му  випуск  през 2012г.,като най-добрия чуждестранен студент.

Оттогава работя в Дентален център Д-р Шанди гр.Варна .През годините продължавам да се обучавам с участие в различни курсове и семинари.

Смятам да запиша специализация по Ортодонтия.

2. Каква е най-приятната емоция, която сте имали във Вашия студентски живот?

Един от изпитите  по  Клинична алергология   бях учил така добре,че след обстойна разходка по целия метриал проф.Киселова ми писа 6+, което на следващите изпити развеселяваше останалите преподаватели.

Завързах много приятелства в България и извън нея,които продължават и до днес.

3. Имахте ли любим преподавател и предмет?

Много преподаватели си спомням с благодарност, доц.Йонко Йонков, доц.Дянкова, гл.ас.Русева, акад.Попов и много други - защото без тяхна помощ нямаше да съм такъв професионалист.

4. Бихте ли избрали отново трудния път да следвате медицинска специалност?

Не бих казал че е трудна .Когато много искаш да постигнеш нещо и го правиш с желание не  усещаш трудности.Може би само в началото с  недоброто владеене на български език от моя страна и предвид че учех наравно  с  българските колеги.

5. Кой Ви насочи към тази професия?

Още от ранна детска възраст ми хареса тази професия и реших, че ще стана зъболекар. Днес си мисля, че не съм сбъркал. Това е комбинация между умения, ум, визия.Познания в много сфери от общуването с хората. По този начин човек може да изразява себе си и същевременно да осигури един добър доход за себе си и семейството си. Може да намери и много нови приятели.  Денталните лекари са не само лечители, но и вид психолози .Хубаво е когато успееш да оставиш добро отношение у своите пациенти, а те от своя страна да ти се доверят нееднократно.

6.Най-трудният Ви клиничен случай в практиката?

Ние в нашата клиника не ги разглеждаме като трудни,а като интересни-дават възможност да пробваме нови неща за да се справим с тях.

7. Какво е Вашето послание за следващите 60 години към Медицински университет – Варна?

За да имаме добра медицина трябват университети ,които да подготвят специалистите грижещи се за нашето здраве. Това е труден и отговорен процес, но резултатите от него изграждат основата, над която всеки студент ще надгражда с натрупването на професионален опит, увеличаването на теоретичните си знания и практически умения, с помощта на курсове, специализации и др. Без създаването на солидна основа,надграждането е невъзможно или безрезултатно.

Пожелавам на МУ Варна да има преподаватели които с желание  да постигат това. Бих посъветвал студентите да се възползват максимално от  възможностите, които университетът им предоставя за изграждането основа на своя бъдещ професионален живот. Това е инвестиция с най-висока и сигурна възвръщаемост.

МУ Варна да разполага с достатъчно желаещи да се обучават в медицински специалности и средства за най-новите технологии в медицината.

На всички читатели много здраве,ослепителна усмивка и ако все пак им потрябва дентален лекар –да е с опит и лека ръка.

Д-р Шанди



Д-р Огнян Георгиев Калинов - с представяне на книгата "110 години ПФК ЧЕРНО МОРЕ"

Огнян Георгиев Калинов е роден на 23.01.1962г. в гр. Варна. Завършва Първа гимнязия( англ.) и след това ВМИ-Варна; Работи като общопрактикуващ лекар в градовете Уитбанк, Йоханесбург, ЮАР. През 1996г. се премества със семейството си в Белгия, където отново се дипломира като лекар от Брюкселския фламандски университет ( VUB); специализира анестезиология и спешна медицина. Дългогодишен състезател по плувни спортове към ФСФД "Черно море" и колекционер на футболни книги и списания. Д-р Калинов живее и работи в Белгия.


      



Доц. д-р Марио Милков - Председател и Член на Алумни клуб и приятели към МУ-Варна участва в написването  на "All around the nose..."  с голям брой известни ринолози от цял свят.

Може да разгледате книгата тук: https://drive.google.com/file/d/1S7A8pfLYeul2ns0HZBVFYrBnGaTDzCF-/view




18 юни 2020г. Приятелите на оперното изкуство към "Алумни клуб и приятели" МУ-Варна подкрепи Варненските творци на Оперната Корона Гала.

В пищен спектакъл бяха представени най-обичаните арии от шедьоври на Верди, Пучини, Белини, Бородин.



 



Илина Михайлова - оперна певица сопран.

 На 4 години започва да свири на пиано в музикалното училище във Варна, завършва "Пиано и оперно пеене", следва консерваторията в гр.София и паралелно тази в Милано - Джузепе Верди. Носител е на Първа награда на конкурсите: Светослав Обретенов, Добри Христов, As.Li.Co- Como Italia i Capri opera festival-Capri . Гостува в театрите Комо, Кремона, Модена,Париа, Милано, Сеул, Нинбо, Пиза, Брюксел, Антверпен, Токио. Щатен солист в Опера Варна и София.

Интервю:

2: Случи се когато за първи път ме заведоха на опера в едно от пътуванията ми в София ( тогава ходих на консултации в консерваторията по пиано) вместо да поспя, както бях чувала ,още на първите акорди и отварянето на завесите разбрах ,че ще се случи нещо превратно в моя живот.  Плаках, страдах заедно с Виолета Валери и накрая на представлението казах на моите приятели : "Един ден и аз ще изпея тази опера "те се смяха как насила съм влязла в операта, а след 3 часа ще бъда и аз на сцената,  бях на 16 г.

3: Любима роля: Трудно е да се даде отговор само с една любима роля ....всяка една те дарява с различни емоции и вокални предизвикателства .Но все пак, разбира се, нареждам на първо място Травиата, Лучия си Ламермур, Лиу -Турандот, Манон ...

4:Любимите партньори: Любимите партньори на сцената са тези, които не пестят сили, забавляват се, умеят да направят истинско всичко, което се случва на сцената. Имам късмет, защото с всички колеги от варненска опера съм учила в музикалното .Намерихме се на сцената след години на пътувания и раздели, и изведнъж - сякаш никога не сме се разделяли, започна едно приятелско партньорство, което се усеща и в публиката. Като имена, разбира се ще спомена великия Хосе Карерас, с които имах честта да пея 2 пъти в София и Атина. С Лука Салси - баритон в Бохеми, Алесандро ди Луцио в Италия ...

 5: Любимо място като сцена: Театър Павароти в Модена е разкошен, италиански, акустика която и най-нежния тон се понася и стига до всяко кътче на залата, Арена си Верона - една магия (най-голямата открита сцена в света) родната ми Варна и Летния Театър, любим е трудно да се избере само един .

6: Всяка роля носи своите трудности - вокални и артистични ,но да .....остава Травиата ! В нея има всичко: от бравурни пасажи, екстремни височини, дълги дихателни фрази, цветовете от гласа от веселие, до раздяла, мъка и накрая фатален край ....


Среща след 32 години! Членове на Алумни клуб и приятели МУ-Варна се срещнаха в град Лефкада, на остров Лефкада след 32 години!

   

Д-р Катоподис е споделял един апартамент с Д-р Филев през своето следване. По инициатива на д-р Светлозар Филев те се срещнаха през това лято. Д-р Ефстатиос Катоподис е завършил Медицина в Медицински университет - Варна през далечната 1988 г. Специализирал е в много клиники по вътрешни болести в Гърция и други страни. Има специялизация по Бърза помощ и здравен мениджмънт. От много години е директор на Медицински център в неговия роден град Лефкада. Д-р Катоподис се сеща с умиление за неговите студентски години във Варна. По време на срещата той проведе телефонен разговор с един от любимите си преподаватели по анатомия и хистология, доц Д-р Георги Маринов.

Д-р Статис Катоподис прие с голямо желание да съдейства за попълване и актуализиране на база данни на гръцки медици завършили Медицински Университет - Варна. Той обеща да посети нашия университет и желае да се срещне със свои състуденти и колеги. Изказа желание с пълни сили да работи за Алумни клуб и приятели и да подкрепя инициативи в България и чужбина.



Свилен Николов - оперен певец, баритон. 

Щатен солист на Варненската Опера, а от скоро и на Пловдивската. В същото време гост-солист и във всички останали родни (български) оперни театри, както и такива в чужбина.От 5-годишен свири на цигулка, с която завършва и Варненското Музикално Училище. Но дядо му, (който е също оперен певец-тенор) го насочи към операта.

Интервю:

1.Любима роляЛюбимите роли са наистина много, тъй като човек минава през различни етапи както в творческото си развитие, така и в житейския си път. По тази причина и интересите, и мирогледа се променят във времето, но...може би малко по-специално място в сърцето ми заемат - Фигаро (от "Севилския Бръснар"), Маркиз Поза (от "Дон Карлос") и Макбет (от едноименната опера на Верди).

2. Любимите партньори: Може би един от най-запомнящите се партньори, с които съм споделял сцената е световно известния бас Феручо Фурлането.

3. Любимо място като сцена/представление "Любимо място за представление".....не бих могъл да се огранича само до една локация, където и да било по света. По-скоро публиката е тази, която прави конкретна сцена (или място) по-специално като изживяване и емоция за един артист.


4. Една от най-трудните партии до момента, която ми костваше наистина доста усилия (от чисто техническо естество - тъй като в заглавието/партията има много, много елементи и мънички подробности от които няма как да пренебрегнеш и една) може би е Сър Форд във "Фалстаф" на Верди.

Благодаря на всеки един любител, почитател, зрител и слушател на Операта и Класическата Музика! Това, което правим е само и единствено заради Вас - нашата публика!

Вие сте причината това невероятно, много-компонентно и сложно изкуство да продължава, да съществува и да се развива !





 

Валерий Георгиев - Солист, Тенор на Варненска опера

От 5 годишен свиря на пиано, по-късно започнах с Валдхорна.
Завършил съм Средно Сержантско музикално училище в София, след това следвах с Валдхорна в Музикалната Академия. Десет години работих като Валдхорнист в оркестъра на музикалния театър (оперетата), като съм свирил във всички симфонични оркестри на България включително и Соф.Филхармония.
Реших да стана певец на 26г., разбрах, че няма как да се развия повече с инструмента, а пеенето и сцената ми дават много повече възможности.
Така завърших за 2-ри път консерваторията със специалност Оперно пеене. Любима роля и опера е много трудно да се определи с едно заглавие със сигурност поне за мен са няколко.
Любим партньор бих казал, че мечтая да пея с Анна Нетребко.
За любимо място бих казал може би Варненската опера, защото от тук тръгнах за сцените в чужбина, тук направих своя репертоар, тук съм видял обичта и уважението на публиката. Пожелавам на любителите на оперната и класическа музика, на Алумни клуб да са здрави, винаги да се усмихват и не пропускайте нашите опери, концерти, мюзикъли, за всекиго има по нещо от нашата програма на Варненска опера.