Регистриране

Новини и Събития

Проф. Майкъл Тонг от Китайския университет в Хонконг изнесе публична лекция „Health, Wealth and Happiness” в МУ-Варна

Проф. Майкъл Тонг от Китайския университет в Хонконг изнесе публична лекция „Health, Wealth and Happiness" в МУ-Варна.

Той е клиничен професор в Катедрата по оториноларингология, хирургия на главата и шията към Медицинския факултет на Китайския университет в Хонконг. Бил е началник на отделението по оториноларингология към Катедрата по хирургия от 2003 до 2007 г., ръководител на академичните отдели на Катедрата от 2007 до 2015 г. и председател на Катедрата от 2015 до 2024 г.

Ученият е пионер в разработването на усъвършенствани техники за ендоскопска хирургия на ушите, в сферата на медицинска роботика, приложението на изкуствен интелект в медицината, както и на технологични инструменти за невронауките.

В полето на професионалния му интерес са също епидемиологията и общественото здраве и здравеопазването при възрастни.

Проф. Тонг е и ключов член на Института „Мозък и ум“, Института по неврология „Джералд Чоа“, Центъра за многомащабна медицинска роботика INNOHK и Института по роботика T-Stone към Китайския университет в Хонконг.

Като изтъкнат хирург и отолог, той има множество успешни грантове и над 300 рецензирани публикации, допринесли за националната и международната му репутация в областта на общата отология, кохлеарната имплантация, имплантацията на слуховия мозъчен ствол и изследванията на назофарингеалния рак. Проф. Тонг е с интереси и в областта на техническите иновации за минимално инвазивна хирургия в оториноларингологията и хирургията на главата и шията.

 

Лекцията  беше организирана по проекта „МУ-Варна: Повишаване на транслационните постижения в медицината (MUVE-TEAM)“.​


 

  

 


Виж още:Наука